AQ CANTO 5 černý jasan
sloupové reproduktory
EAN: 8595122731496
cena za pár
Barva: černý jasan
Popis produktu
Dvoupásmové audiofilské sloupové reprosoustavy s ozvučnicí z ohýbaného dřeva
AQ CANTO je nová řada reprosoustav AQ zrozená ze spojení tradičních českých technologií ohýbání dřeva a bohatých zkušeností Acoustique Quality. Poznatky, které za 30 let na poli vývoje a výroby reprosoustav v AQ nasbírali, se tak zúročily a výsledkem jsou reprosoustavy, které zaručí nejen silný zvukový zážitek, ale potěší také příznivce vyzrálé estetiky a elegance. Skvělý zvuk, vytříbený design, ekologický přístup a vývoj i výroba v České republice, to vše představuje nová řada reprosoustav AQ CANTO.
Inovativní konstrukce kombinující tuhou MDF kostru s 3D tvarovanou bukovou skořepinou umožnila dosáhnout nekompromisního projevu bez ohledu na zvýšenou udržitelnost výroby. Využití bukové skořepiny ohýbané ve třech osách umožnilo zvýšit tuhost korpusu a snížit spotřebu materiálu na minimum. Skořepina navíc obsahuje jen zlomek lepidla a tmelící složky zcela chybí. AQ CANTO jsou tak maximálně ekologické reprosoustavy šetrné k životnímu prostředí.
Nezanedbatelnou roli hrají i zakázkové měniče, které pro AQ vyrábí dánská společnost SB ACOUSTICS. Posluchač tak jistě ocení důrazné a kontrolované basy, precizně zvládnuté středy i čisté výšky plné jemných detailů. Efektní vizuální kontrast dodávají špičkové 6" středobasové měniče s bílým keramickým povrchem. Nic není samoúčelné a organický štíhlý tvar reprosoustav umožněný více než 130 starou technologií ohýbání dřeva zajišťuje dokonalou eliminaci stojatého vlnění uvnitř kabinetu. Tuhost kompozitu aluminia a keramiky u reproduktoru zaručuje absenci zkreslení, které by mohla způsobit deformace běžné membrány. Eleganci a přínos technologie je tak cítit ještě dřív, než reprosoustavy zahrají první tón.
AQ CANTO 5
Audiofilské dvoupásmové sloupové reprosoustavy stojí na osvědčených řešeních, která dávají reprosoustavám jejich bezkonkurenční přesnost a schopnost reprodukovat hudbu tak, jak její autoři zamýšleli. Nechybí výhybky ručně pájené technologií součástka na součástku, extrémní přesnost při spojování jednotlivých dílů ani kompletní eliminace vnitřních konektorových spojů. Samozřejmostí jsou vysoce kvalitní šroubovací reproduktorové terminály, které umožňují nejen standardní jednoduché zapojení, ale podporují i zapojení Bi-wire nebo Bi-amp.
Velmi tuhá skořepinová ozvučnice z ohýbaného bukového dřeva je osazená specifickým středobasovým měničem 6" s aluminiovou membránou s keramickým povlakem a 3D prolisy. Tato kompozitní konstrukce membrány má za důsledek extrémní poměr mezi její nízkou hmotností a vysokou tuhostí, díky kterému je reproduktor velmi rychlý a přesný. Výškový reproduktor s 1” textilní kalotou v aluminiové horně bez problémů přehraje i ty nejjemnější zvukové nuance. Výsledkem je maximálně věrný a dynamický zvuk, který přesvědčí zábavností, bohatými hudebními detaily i skvělým vykreslením prostoru.
Ozvučnice AQ CANTO 5 využívá také vestavěné pískové komory ve spodní části, která slouží k pohlcení nežádoucích rezonancí. Zvuková prezentace je tak přesnější a detailnější i v náročných pasážích s výrazným basovým podkresem.
Díky využití kombinace inovativních a tradičních technologií nastavují reprosoustavy AQ CANTO 5 ve své cenové kategorii novou zvukovou referenci a dimenzují poslechový zážitek na nebývalou úroveň.
Další informace k produktům řady AQ CANTO najdete na webu www.aqcanto.cz věnovanému speciálně těmto unikátním reprosoustavám.
Technické parametry
- Systém: Dvoupásmový
-
Impedance: 8 Ω
-
Hudební výkon: 230 W
- Šumový výkon: 105 W
-
Citlivost: 88 dB / 1 W / 1 m
-
Frekvenční rozsah: 23 Hz až 40 kHz v pásmu 6 dB
-
Výhybka: 12 dB / oct.
- Terminály: Šroubovací, Bi-Wire
-
Provozní prostředí: + 10° až + 35° C s relativní vlhkostí do 75 %
- Vnitřní objem: 52 l
-
Rozměry: 285 x 1060 x 340 (Š x V x H)
-
Hmotnost: 21 kg / kus
Související produkty

Q Acoustics 3050i
cena za pár 19.990 Kč
SVS SB-1000 Pro BLACK
Subwoofer s uzavřenou ozvučnicí, 12" měničem s dvojitým ferritovým magnetem , zesilovač třídy D (325 W) , DSP procesor, nastavení a ovládání pomocí firemní aplikace a inteligentního rozhraní na zadním panelu. 18.490 Kč
JBL STAGE 220P
Aktivní subwoofer 16.890 Kč
NHT Super Zero 2.1 repro
cena za pár, rozbaleno, výprodej 2.990 Kč
Q Acoustics Q B12 subwoofer/lesklá černá
Nový subwoofer B-12 je osazený velkým 300mm měničem který pohání výkoný digitální zesilovač pracující v třídě D. Výsledkem jsou energické basy ve spojení se stereo reproduktory série 3000i nebo Concept dodá subwoofer B12 hollywoodských filmům jemnou texturu a hloubku basových nástrojů. Silný zesilovač je schopný dodat 220 wattový výkon v kombinaci s velkým 300mm měničem je přímo předurčen pro akční scény. Žádná scéna z hollywoodského filmu není pro subwoofer B12 příliš hlasitá nebo příliš hluboká. Basy jsou v plné síle pod kontrolou vykreslené i ty nejjemnější nuance kontrabasu nebo kopáku elektrických bicích. Subwoofer má uzavřenou konstrukci, ozvučnice má chytře navržené vnitřní výztuhy, které zajišťují maximální tuhost ozvučnice, která omezuje nežádoucí vibrace. Přední stěna subwooferu má zesílenou 36 mm ozvučnici z MDF materiálu. Součástí dodávky jsou také nastavitelné hroty s gumovými podložkami. Subwoofer je vybavený automatickou detekcí signálu to znamená že se sám zapne/vypne bez nutnosti manuálního ovládání. Precizní anglické dílenské zpracování je i u tohoto subwooferu samozřejmostí svým moderním designem se vám bude hodit téměř do každého interiéru. Povrchová úprava je ve čtyřech provedení grafit, bílé matné, lesklé černé a lesklé bílé. 18.990 Kč